Do systemów automatyki możemy zaliczyć: maszyny do montażu, transportu, magazynowania produktów, całe linie montażowe, panele operatorskie (monitor, klawiatura, specjalne przyciski, mysz i interfejs oprogramowania sterującego) oraz niewielkie, ale wysoce potrzebne na hali: rejestratory, kamery, czujniki przemysłowe monitorujące sprawność urządzeń i ostrzegające o usterce.
Usługi z branży automatyki przemysłowej
- Projektowanie: maszyn przemysłowych, systemów automatyki przemysłowej,
- Budowa maszyn,
- Modernizacja maszyn przemysłowych i całych linii produkcyjnych,
- Optymalizacja działania urządzeń,
- Uruchamianie i programowanie robotów do procesów produkcyjnych,
- Programowanie sterowników PLC.
Każde zadanie realizujemy według określonych etapów:
- tworzenie projektu elektrycznego,
- budowa układu, programowanie,
- uruchomienie,
- testy.
Programowanie w automatyzacji procesów
W pracy pomaga nam oprogramowanie EPLAN Electric P8, dostarczające rozwiązania serwisowe z zakresu elektrotechniki, mechatroniki i automatyki. Oprogramowanie obsługuje wiele metod inżynierskich: od ręcznego tworzenia po standaryzowane i oparte na szablonach rozwiązania. Wprowadzone do schematu dane projektu stanowią podstawę do automatycznego wypełnienia dokumentacji systemu i instalacji.
Korzystamy z TIA Portal (Totally Integrated Automation Portal), będącego środowiskiem projektowym do tworzenia maszyn z branży automatyki przemysłowej, umożliwiającym integrację narzędzi do projektowania paneli operatorskich HMI, PLC SIMATIC oraz systemu SCADA w obrębie jednego projektu.
Automatyzacja przemysłu – nieodzowny element nowoczesnej firmy
Automatyka przemysłowa odgrywa kluczową rolę w optymalizacji i modernizacji współczesnych zakładów produkcyjnych, zapewniając niezawodność, wydajność oraz precyzję. W dobie rosnących wymagań dotyczących jakości oraz szybkości produkcji automatyzacja procesów produkcyjnych, spawalniczych i przemysłowych staje się nieodzownym elementem nowoczesnego przedsiębiorstwa. Właściwie zaprojektowana i wdrożona automatyka przemysłowa i robotyka umożliwiają redukcję kosztów operacyjnych, ale także zwiększenie konkurencyjności na rynku.
Integrator automatyki – kluczowy element w modernizacji zakładów
Automatyzacja obejmuje zastosowanie robotów przemysłowych, ale także kompleksowe systemy sterowania, monitoringu oraz diagnostyki, które umożliwiają bieżącą kontrolę parametrów produkcji, szybką reakcję na ewentualne zakłócenia. Integrator systemów automatyki, będący ekspertem w zakresie inżynierii i nowoczesnych technologii, wprowadza rozwiązania dostosowane do specyficznych potrzeb danej branży. Gwarantuje to optymalne wykorzystanie zasobów oraz minimalizację przestojów. Integrator automatyki przemysłowej jest odpowiedzialny za projektowanie, implementację oraz integrację zaawansowanych rozwiązań technologicznych, które automatyzują kluczowe procesy produkcyjne.