Laserowe cięcie blach – jakie niesie korzyści?

Cięcie blach laserem jest wykorzystywane do uzyskania określonego kształtu różnego rodzaju materiałów. Obróbka tego typu jest niezwykle precyzyjna, a co za tym idzie popularna w przemyśle. Proces ten możliwy jest dzięki energii, jaką wytwarza wiązka laserowa. Energia wiązki wykonuje cięcie blach poprzez stopienie, stopienie i odparowanie lub stopienie i spalanie materiału. Jeśli potrzebujesz skorzystać z tego rodzaju usług – najlepszym wyborem jest MTA Automatyka!
Z tego wpisu dowiesz się o...

Cięcie blach – zalety

  • Proces cięcia blach jest wyjątkowo szybki – trwa kilka sekund. Wyprodukowane w ten sposób elementy w większości przypadków nadają się do użytku i instalacji.
  • Wyjątkowo duże wykorzystanie materiału – precyzja, z jaką działa laser jest wyjątkowa. Pozwala to zaoszczędzić i wytworzyć niewielką ilość odpadów. Dzieje się tak ze względu na to, że laser potrafi niemal całkowicie zużytkować blachę poddaną obróbce
  • Obróbka wykonana przy cięciu laserem – jest idealna. Nie są potrzebne dodatkowe obróbki materiałów. Nie ma na nich nierówności, a ich powierzchnia jest płaska, gładka i jednolita.
  • Nowoczesna metoda – laserowe cięcie blach wykonuje się za pomocą najnowocześniejszych technologii. A co za tym idzie, możemy ciągle udoskonalać tę metodę i skoordynować odpowiednio do potrzeb aktualizującego się rynku oraz przemysłu.
  • Możliwość cięcia laserowego różnorodnych materiałów – da się obrobić wiele gatunków stali, aluminium, miedź, szkło, drewno czy tworzywa sztuczne. Taka wielowymiarowość powoduje, że z cięciem laserowym mamy do czynienia z wielu przedsiębiorstwach, branżach i sektorach.
  • Trwałość urządzeń laserowych – powoduje, że części laserowe, które wykonują cięcia, nie muszą być wymieniane. Dzięki temu urządzenie jest tak samo wydajne przez znaczną ilość czasu.

Cięcie blach – 3 sposoby wykonania

  1. Cięcie reaktywne – zależnie od materiału stosuje się strumienie tlenu i mieszaniny chemiczne zawierające argon lub tlen. W ten sposób powstaje ciepło, które sprawia, że cięcie laserem jest bardziej efektywne niż inne rodzaje obróbki.
  2. Cięcie z wykorzystaniem pęknięć. Obróbka, która opiera się na wykonaniu przerw w materiale. Możliwe jest to dzięki wiązkom laserowym, które sprawiają, że dany fragment powierzchni metalu osiąga bardzo wysoką temperaturę. Stosuje się tę metodę głównie w materiałach powyżej grubości 1 mm.
  3. Cięcie – stan ciekły. Metoda wykorzystywana głównie w takich metalach jak: aluminium, magnez, kobalt czy tytan – czyli stosuje się je wszędzie tam, gdzie występują metale wysokich stopów. Ten sposób cięcia pozwala dokładnie oczyścić powierzchnię.

Laserowe Cięcie blach w MTA Automatyka Przemysłowa to gwarancja:

  • Doświadczenia – dwie dekady w dziale automatyki i robotyki,
  • Wiedzy – nasi specjaliści posiadają kompetencje, poparte różnymi certyfikatami i od 20 lat usprawniają procesy produkcyjne,
  • Kompleksowości – oferujemy szeroki zakres działań. Od przedstawienia koncepcji aż do profesjonalnego montażu maszyn u Klienta.
  • Rozwoju – Nowe wyzwania nas motywują do jeszcze bardziej efektywnej pracy. Nasze portfolio i zakres usług są coraz większe.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług!

Zapoznaj się z naszymi realizacjami

Masz pytanie lub chcesz uzyskać ofertę?

Polecane wpisy